Notes de Premsa
El nou govern de Premià de Mar es concreta en quatre àrees
Comparteix al FacebookCompartir a TwitterComparteix a Google+Compartir per correu electrònicComparteix a Linkedin
Imprimir
Notes de Premsa
29 JUNY 2020

El nou govern de l'Ajuntament de Premià de Mar, sorgit del pacte a què van arribar la setmana passada els grups municipals del JxCAT-PDeCAT i del PSC-UxP-CP, consta de quatre grans àrees presidides pels quatre tinents d'alcalde: David Gutiérrez, Toni Subirà, María Luz Cánovas i Imma Morales.

La primera d'aquestes àrees serà la del Pacte local per a la reconstrucció social i econòmica, presidida pel primer tinent d'alcalde David Gutiérrez. Es tracta d'una àrea de nova creació que respon a un dels principals objectius del pacte de govern, com és el de fer front des de l'Ajuntament a les conseqüències econòmiques i socials de la crisi de la COVID-19 a Premià de Mar.

A banda de presidir aquesta àrea David Gutiérrez serà delegat de Comerç, empresa i ocupació (incloses les llicències d'obertura i modificació d'establiments comercials), Via pública, Parcs i jardins,  Brigada municipal i Litoral i platges. També serà coordinador de les delegacions específiques d'Ensenyament, Serveis socials, Habitatge, Dona, Igualtat, Cooperació i Salut.

Per la seva part, Toni Subirà passa a ser segon tinent d'alcalde, i presidirà l'àrea de Territori. Subirà serà el delegat d'Urbanisme, Llicències urbanístiques, Cementiri, Medi ambient, Mobilitat i Policia. També serà coordinador de les delegacions específiques de Via Pública, Parcs i jardins i Litoral i platges.

La tercera tinent d'alcalde, María Luz Cánovas, presidenta de l'àrea d'Organització, serà delegada de Recursos humans i Esports, i coordinadora de les delegacions específiques de Contractació, Informàtica, OAC, Secretaria, Cementiri, Comunicació i Polítiques digitals.

Finalment, la quarta tinent d'alcalde Imma Morales, a més de presidir l'àrea d'Activitats culturals, serà la delegada de Serveis socials, Habitatge, Festes i Persones grans, i coordinadora de les delegacions específiques de Cultura, Museus, Joventut, Esports, i Participació.

A banda d'aquestes grans àrees, el regidor Rafa Navarro serà el delegat d'Ensenyament, Joventut, Comunicació, Participació i Polítiques digitals; la regidora Elisenda Busquets ho serà de Cultura, Museus, Contractació, Informàtica, OAC i Secretaria, i la regidora Pilar Guardeño serà delegada de Salut, Dona, Igualtat i Cooperació.

Àrees i regidories (cartipàs)

ÀREA DE PACTE LOCAL PER LA RECONSTRUCCIÓ SOCIAL I ECONÒMICA - David Gutiérrez López

  • Comerç - David Gutiérrez López
  • Empresa - David Gutiérrez López
  • Ocupació - David Gutiérrez López
  • Ensenyament - Rafa Navarro Álvarez
  • Serveis Socials - Imma Morales Garcia
  • Habitatge - Imma Morales Garcia
  • Dona - Pilar Guardeño Sánchez
  • Igualtat - Pilar Guardeño Sánchez
  • Cooperació - Pilar Guardeño Sánchez
  • Salut - Pilar Guardeño Sánchez

 

ÀREA DE TERRITORI - Toni Subirà Comas

  • Urbanisme - Toni Subirà Comas
  • Llicències - Toni Subirà Comas
  • Medi Ambient - Toni Subirà Comas
  • Mobilitat - Toni Subirà Comas
  • Policia - Toni Subirà Comas
  • Via Pública - David Gutiérrez López
  • Brigada Municipal - David Gutiérrez López
  • Parcs i Jardins - David Gutiérrez López
  • Litoral i Platges - David Gutiérrez López

 

ÀREA D'ORGANITZACIÓ - María Luz Cánovas Delgado

  • Recursos Humans - María Luz Cánovas Delgado
  • Contractació - Elisenda Busquets Ferrando
  • Informàtica - Elisenda Busquets Ferrando
  • OAC - Elisenda Busquets Ferrando
  • Secretaria - Elisenda Busquets Ferrando
  • Cementiri - Toni Subirà Comas
  • Comunicació - Rafa Navarro Álvarez
  • Polítiques Digitals - Rafa Navarro Álvarez

 

ÀREA D'ACTIVITATS CULTURALS - Imma Morales Garcia

  • Festes - Imma Morales Garcia
  • Persones Grans - Imma Morales Garcia
  • Cultura - Elisenda Busquets Ferrando
  • Museus - Elisenda Busquets Ferrando
  • Joventut - Rafa Navarro Álvarez
  • Participació - Rafa Navarro Álvarez
  • Esports - María Luz Cánovas Delgado
^