El 12 de novembre se celebrarÓ la Gala de l'Esport Premianenc
Comparteix al FacebookCompartir a TwitterCompartir per correu electr˛nicComparteix a Linkedin
Imprimir
Notes de Premsa
04 NOVEMBRE 2022

El Pavelló Municipal d'Esports acollirà el 12 de novembre, a les 20 h, la Gala de l'Esport Premianenc, en el decurs de la qual es donaran a conèixer els noms dels premiats i es lliuraran els Premis À de l'Esport 2022.

L'edició 2022 dels Premis À inclou 12 categories. Els i les esportistes amb nominació a cadascuna d'elles són:

Millor entitat esportiva en la promoció de l'esport

  • Club Esportiu Premià.
  • All&Ollie Skate Escola.
  • Comissió de l'Esport Escolar.

Millor equip d'esport escolar

  • Equip Infantil Masculí del Club Voleibol Premià de Mar.
  • Equip Infantil A de Voleibol de l'Escola Assís de Premià de Mar.
  • Equip Prebenjamí de Futbol Sala de l'Escola La Salle de Premià de Mar.

Millor equip d'esport federat

  • Equip Sub21 Femení de l'Agrupació Bàsquet Premià de Mar.
  • Equip Sub18 Femení del Club Hoquei En Línia Premià.
  • Equip Benjamí A del Club Esportiu Premià.

Millor esportista femenina

  • Aina Blanch López, del Club Esportiu Premià.
  • Mireia Vilamitjana Farrerons, de l'Associació Esportiva Karate Hukutsu i Arts Marcials Premià de Mar.
  • Lea López Blanco, del Club Taekwondo Avellaneda.

Millor esportista femenina d'esport base

  • Alicia Cárdenas Cumplido, de l'Associació Esportiva Karate Hukutsu i Arts Marcials Premià de Mar.
  • Gara Coello Sánchez, del Club Patinatge Artístic Premià.
  • Ariadna Cardús Terrones, del Club Taekwondo Avellaneda.

Millor esportista masculí

  • Tomàs Güell Barnils, del Taekwondo Avellaneda.
  • Pau Delclós Moncasi, del Club Nàutic Premià.
  • Ximo López Rubio, del Club Esportiu Premià.

Millor esportista masculí d'esport base

  • Héctor Armas Álvarez, de l'Associació Esportiva Karate Hukutsu i Arts Marcials Premià de Mar.
  • Ian Miranda Monpel, de l'Associació Esportiva Karate Hukutsu i Arts Marcials Premià de Mar.
  • Blai Silvestre Gambrelle, del Club Voleibol Premià de Mar.

Millor fet esportiu o resultat individual o col·lectiu

  • Equip Aleví femení del Club Esportiu Premià.
  • Jaume Colldeforn Cabré, de l'Associació Tennis Taula Premià.
  • Club Taekwondo Avellaneda.

Millor tècnic esportiu

  • Marc García López, del Club Hoquei En Línia Premià.
  • Paula López Rubio, del Club Esportiu Premià.
  • Alberto Espinosa Anguita, del Club Voleibol Premià.

A banda d'aquests, es concediran premis a la trajectòria esportiva i al millor equip d'esport inclusiu, i mencions especials.

Als Premis À de l'Esport hi poden optar persones físiques o jurídiques vinculades a Premià de Mar, o que hi desenvolupin la seva activitat, que hagin destacat pels èxits esportius assolits o per la promoció de l'esport i/o activitat física durant l'anterior temporada esportiva.  

Formen part del jurat, presidit per la regidora d'Esports i Activitat Física, Luz Cánovas, membres del Consell Municipal d'Esports, de la comunitat educativa, de Premià Mèdia, una representant del Consell Sènior de Premià de Mar com a Entitat de l'any, i un tècnic municipal.

Premis À de l'Esport

^