Abril Carroza i Eduard Giner, Premis └ com a millors esportistes 2023
El premi a la traject˛ria esportiva va ser per a Toni Avellaneda, del Club Taekwondo Avellaneda
Comparteix al FacebookCompartir a TwitterCompartir per correu electr˛nicComparteix a Linkedin
Imprimir
Notes de Premsa
20 NOVEMBRE 2023

La patinadora Abril Carroza Espejo, del Club Patí Premià, i el karateka Eduard Giner de l'AE Karate Hukutsu i Arts Marcials Premià de Mar, es van endur els Premis À a millor esportista masculí i femenina respectivament en la Gala de l'Esport Premianenc que es va celebrar dissabte al Pavelló Municipal d'Esports.

D'Abril Carroza es va considerar que ha guanyat diversos Opens de patinatge durant la temporada, i ha quedat 1a classificada al Rànquing autonòmic de Nivell 9 Cadet, 1a classificada al Rànquing autonòmic de Nivell 9 de totes les edats, i 1a classificada al rànquing general de tots els nivells i edats en l'àmbit català i campiona del rànquing R10, mentre que Eduard Giner va obtenir la Medalla d'Or de la Diamond Cup Antwerp de Karate en la categoria veterans.

Per la seva part, Toni Avellaneda, del Club Taekwondo Avellaneda, va guanyar el premi a la trajectòria esportiva i hi va haver mencions especials pel 50è aniversari del Club Natació Premià i el 25è del Club Esportiu Fondistes Premianencs.

Els premiats de cada categoria en aquesta edició dels Premis À han estat:

  • Millor equip d'esport escolar: equip benjamí de Futbol 7 de l'escola La Salle Premià.
  • Millor equip d'esport federat: equip absolut de Waterpolo del Club Natació Premià.
  • Millor esportista masculí d'esport base: Nicolás Calvo Fernández, del Club Taekwondo Avellaneda.
  • Millor esportista femenina d'esport base: Carlota Hernández Puigdollers, del Club Natació Premià.
  • Millor esportista o equip d'esport inclusiu: equip Genuine del Club Esportiu Premià i equip del Taekwondo Avellaneda de la Fundació Maresme.
  • Mencions especials per aniversaris: Club Natació Premià (50 anys); Club Esportiu Fondistes Premianencs (25 anys).
  • Millor fet esportiu: equip sènior femení de l'Agrupació Bàsquet Premià.
  • Millor tècnic esportiu: Xavier Julià Mateu, del Club Natació Premià.
  • Millor entitat esportiva en la promoció de l'esport: Club Esportiu Katrines.
  • Millor esportista masculí: Eduard Giner Ildefonso, de l'AE Karate Hukutsu i Arts Marcials Premià de Mar.
  • Millor esportista femenina: Abril Carroza Espejo, del Club Patí Premià.
  • Premi a la trajectòria esportiva: Toni Avellaneda Segura, del Club Taekwondo Avellaneda.

Premis À de l'Esport 2023

^